750 TL ve Üzeri Alışverişlerinize Ücretsiz Kargo

ReeFlowers Bacteria Feeder 85 ml ( Akvaryum Bakteri Kültürü )


    • 100,00 TL
Açılmamış Orjinal Kutu Bakteri Besini

 
FAYDALI BAKTERİ POPÜLASYONUNU ARTTIRIR
İSTENMEYEN VE FOSFATI GİDERİR
SUYU BİYOLOJİK OLARAK TEMİZLER


ReeFlowers Bacteria Feeder, ve fosfat tüketerek yaşamlarını sürdüren faydalı bakterilerin hızla üremesini sağlayacak çeşitli içerir. Bu faydalı bakterilerin akvaryum ortamında hızla üreyerek biyolojik temizlik işlemini geçekleştirmelerini ve canlılar için doğal yaşam ortamının oluşmasını sağlar. 


Tatlı ve tuzlu su akvaryumlarında sudaki ve fosfat seviyelerini düşürmekte çok etkilidir. 

 

Kullanım Talimatı 

Ortalama yükteki bir akvaryum için 100 lt’ye iki günde bir 2 ml kullanılması tavsiye edilir (1 kapak = ~ 6 ml). Bir günde 100 lt için 5 ml’den fazla, uzun süreli kullanımda 100 lt için günlük 2 ml’den fazla kullanılmamalıdır. seviyeniz 20 ppm’in üzerinde ise tavsiye edilen miktarın iki katını kullanabilirsiniz. 

Haftada bir kez test yaparak akvaryumdaki ve fosfat seviyesini ölçünüz. seviyeniz 2 ppm’in veya fosfat seviyeniz 0,02 ppm’in altına düştüğünde kullanmayı kesiniz. 

Doz aşımı durumunda veya gerekli biyolojik şartların oluşması durumunda bakteri popülasyonu bir anda istenilenden fazla artarak suda beyaz bir bulanıklık oluşturabilir. Bu durum canlılarınıza zarar vermez. 

Aşırı bakteri artışı ile karşılaşılırsa; 

Bulanıklık tamamen geçene kadar ürün kesilmelidir. Oksijen ihtiyacının artması sebebiyle protein skimmer kapatılmamalı, aşırı toplama olabileceği için ayarı kısılmalıdır. Bulanıklık ortalama 48 saat içerisinde kaybolacaktır. Su normale döndükten sonra uygulamaya devam edebilirsiniz. Aşırı bakteri artışı tekrar ederse dozu yarıya indiriniz

Yeni Yorum Ekle